Hledáte benevolentní hypotéku? Pak zkuste tu americkou!

Americká hypotéka je možná tak trochu nešťastně pojmenovaný produkt, neboť toho s klasickou hypotékou nemá zase až tolik společného. Jedná se totiž spíše o dlouhodobý spotřebitelský úvěr s prvky hypotéky. Jedním z nejdůležitějších rozdílů je hlavně její účelovost. Jedná se totiž o neúčelový úvěr, na základě kterého není zapotřebí bance předkládat, na co budou peníze použity. Americká hypotéka se tedy skvěle hodí k financování vašich životních plánů nebo snů, které si finančně nemůžete dovolit. Mnoho lidí ale využívá americkou hypotéku například k financování vlastního bydlení v případě, kdy řemeslníci či stavební firma nabízí výraznou slevu v případě platby na ruku.

Klíč od domu

Klasická hypotéka je pro mnohé velmi svazující a navíc opatřena notnou dávkou byrokracie a složitého papírování. Peníze z ní můžete většinou čerpat jen za účelem financování vlastního bydlení. Tedy k stavbě, rekonstrukci nebo třeba koupi nemovitosti. Tuto skutečnost je následně nutné bance doložit pomocí faktur, účtenek a dalších dokumentů. V případě, že tak dlužník neučiní, může být bankou vyzván k uhrazení celé výše úvěru najednou.

Výhody nebankovních poskytovatelů, které vás možná překvapí

Pokud je řeč o benevolenci, určitě musíme ve spojitosti s ní zmínit nebankovní společnosti. Ty mnohdy nabízí svým žadatelům úvěry třeba bez doložení příjmu nebo je neprověřují v registrech dlužníků. Což je v bance běžný a nijak neměnný postup při schvalování nejenom hypotečních úvěrů.

Rulička peněz

Jeden příklad za všechny představuje americká hypotéka bez dokládání příjmů, která je dostupná pro každého. Dokonce pro žadatele, kterým banka z nějakého důvodu odmítla úvěr schválit. Jedná se však stále o hypotéku, proto je zapotřebí ručit nemovitostí. Navíc v nebankovním sektoru počítejte i s o něco vyšší úrokovou sazbou než je tomu v bankovních institucích.

Close