Nemusíme dělat chyby, kterých bychom později litovali

Je pravda, že zařídit si dobře a především efektivně kuchyni, není zrovna snadná záležitost. Může to být i pěkně tvrdý oříšek. Ona totiž každá chybička se může velmi snadno projevit pak v provozu, jenomže vrátit ji zpět je mnohdy nemožné. Proto bychom zde neměli šetřit na financích a možná si rovnou pozvat bytového designéra, případně navštívit kuchyňské studio a podívat se na svoji sladkou místnost ve 3D provedení. Pokud přece jenom si myslíme, že naše fantazie je dostatečně dost velká a zvládneme to sami, tak přesto bude dobré nic neurychlit a plánek si dokonale do posledního detailu nakreslit. Důležité je totiž nejen správné uspořádání a návaznost jednotlivých zón, ale vhodně zvolené úložné prostory a s tím úzce bude souviset výběr spotřebičů.

osvětlení

Tohle není fitness centrum

V kuchyni by jednotlivé zóny měly na sebe hezky navazovat a to především podle toho, jak se zde budeme pohybovat nebo pracovat. Při rozvržení bychom měli přemýšlet tak, že přece nechceme běhat z jednoho konce pracovní desky na druhý, jen proto, že jsme si to špatně promysleli. Musí tu být pohodlí, a ne běžecká dráha, kdy nachodíme rázem několik kilometrů, než připravíme pokrm, nakrmíme rodinu a pak ještě náš skvost řádně uklidíme. Správná návaznost zóny skladování, vaření, mytí nádobí a samotné práce nám ušetří rozhodně naše síly.

osvětlení kuchyně

Světlo je další důležitý bod

To samé bude se světlem, které nám má poskytnout v každé zóně odpovídající jas. Pokud budeme pracovat na kuchyňské lince, pak by stálo za úvahu přijatelné a jasné denní světlo, které nám poskytne přehled o tom, co děláme. Takovým dobrým typem je lineární zářivka t5. Krátká a přesto výkonná. Navíc je důležité, aby toto světlo bylo správně umístěné a to nejlépe pod horními skříňkami kuchyňské linky. Výhodou je, že se dá pořídit i dodatečně. Samozřejmě to není jediné světlo, že třeba si osvětlení správně nadimenzovat i v podobě jiných dalších zdrojů podle potřeby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close