To pravé letní osvěžení přímo na zahradě

Léto a jeho vysoké teploty přímo lákají k osvěžení. V minulosti stačilo zajít k nejbližšímu rybníku, dnes jsou ovšem přírodní stojaté vody silně znečištěné. Ideálním řešením je proto vybudování vlastního bazénu přímo na zahradě, tedy za předpokladu, že skýtá dostatek volného prostoru k jeho realizaci. Pokud ovšem necháte vodu v bazénu na pospas přímému slunci a dešti bez bazénové fólie, dříve nebo později se začne kazit. Ať už příčinou drobných mikroorganismů nebo napadeným listím voda začne pomalu měnit svou barvu. Ovšem jen bazénová fólie většinou stačit nebude, do péče o bazén je zapotřebí začlenit i bazénovou chemii, díky které bude voda blankytně čistá po celou koupací sezónu.

žena u bazénu

Jak rychle ohřát vodu v bazénu? Za pomocí solární plachty!

Lidé si velmi často zaměňují krycí bazénovou fólii se solární plachtou. Podstatou krycí plachty je ovšem převážně zamezení odpařování vody z bazénu a ochrana vody před padajícími nečistotami, prachem, hmyzem atd. Pokud se rozhodneme pro černou krycí plachtu, rozhodně od ní nesmíme čekat ohřev vody. Je sice pravda, že černá barva přitahuje sluníčko, ovšem plachta energii spíše absorbuje do sebe a na teplotu vody to bude mít jen minimální vliv.

Potápějící žena

Podobného efektu využívají například v jižních zemích, kde se tamní obyvatelé s oblibou zahalují do černých hábitů, okna si zatemňují tmavými závěsy, či udržují vodu v bazénech příjemně chladivou za pomoci černé bublinkové fólie. Pokud chcete vodu v bazénu skutečně ohřát, vsaďte na světlé nebo transparentní plachty, které jsou k ohřevu vody uzpůsobeny. Díky těmto plachtám je možné vodu v bazénu ohřát skutečně rychle, levně a ekologicky. Venkovní bazén postačí nechat několik dní zakrytý speciální plachtou a za pár dní se už můžete koupat v nádherně vyhřáté vodě. Kvalitní solární plachta navíc dokáže odolávat účinky UV záření, díky čemuž nepopraská a udrží si tvar.

Close