Výměna autožárovky by řidičům neměla působit problémy

Každý trochu zkušený řidič moc dobře ví, jak důležité je správné osvětlení vozovky i samotného vozidla. Každý řidič musí dobře vidět, co se děje před ním na silnici, a také musí být dobře viděn. V opačném případě je jeho pobyt na vozovce minimálně rizikový. A všichni moc dobře víme, že podle statistik počet nehod na silnicích neustále roste, a je významnou příčinou mnoha českých úmrtí.svítící auto ve městě.jpg
Jestliže podobné nepříjemnosti nechcete riskovat, musíte nejen výtečně ovládat svůj automobil a znát předpisy, a umět také trochu předvídat, ale také umět své vozidlo obsloužit v situaci, kdy se něco pokazí. Třeba, když vám praskne autožárovka.
Pro mnoho lidí není výměna vadné žárovky žádným problémem, mnozí jiní spoléhají na to, že tuto práci za ně zastanou v servisu. Ovšem pozor! Pokud vás podobná závada na silnici potká, měli byste se s ní vypořádat neprodleně, tedy nutně svépomocí.
Proto musíte být nejen schopní autožárovku vyměnit, ale také musíte vědět, která ve vašem vozidle kam patří, a jak v obchodě zvolit tu nejlepší. Přitom autožárovek je v průměrném automobilu hned několik typů – nejedná se zdaleka pouze o přední, ale také o zadní světla a palubní desku.čelní světlo černého mustangu.jpg
Pokud jde o přední světlomety, tak ty jsou při pohybu na silnici snad nejdůležitější ze všech světel. Zajištují, abyste byli vidět, a zároveň, abyste byli viděni.
Do předních světel můžete upevnit dva typy autožárovek, záleží na tom, jaké máte vozidlo. Do starších typů vozidel se nejčastěji upevňují dvouvláknové žárovky h4, které neumožňují oddělené ovládání potkávacích a dálkových světel. Moderní vozy bývají naproti tomu vybaveny jednovláknovými žárovkamo h7 https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7, díky kterým můžete dálková a tlumená světla ovládat odděleně.
Nicméně nejde pouze o to, zvolit ten pravý typ, ale také o to, vybrat si produkt, jehož světlo bude dostatečně intenzivní a bude kvalitně osvětlovat vozovku před vámi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close