Hra, u které jsou schopni strávit hodiny a hodiny hraní nejen děti, ale i dospělí. Jestli se hovoří o videohrách, kde je simulován fotbalový zápas, trenérská kariéra a ostatní, první asociace patří určitě této světoznámé záležitosti.
fotbalový stadion
Vydávaní je několikaletou záležitostí, první díl, současně i první hra, která měla oficiální licenci od federace FIFA (v překladu Mezinárodní federace fotbalových asociací), přišla na svět již v minulém století, v roce 1993. Součástí jsou i další licence, protože obsahuje velké množství lig, například anglickou nejvyšší Premier League, španělskou La Liga, německou Bundesligu 1, 2, i 3, italské série A i B a mnoho dalších, na které si jen vzpomenete. To, že se jedná především o evropskou záležitost je důsledek oblíbenosti hry s kulatým balónem, nicméně Major League Soccer nebo argentinskou Superligu ve hře určitě naleznete.
Hra je vydávána jak na herní konzole – PlayStation, Xbox – tak i jako počítačové verze, o tom svědčí oblíbenost. První vydání neslo název FIFA International Soccer poté byly díly pojmenovány podle roků, ve kterých došlo k jejich vydání. Výjimky tvoří hra z roku 1998, která nese název FIFA: Road to World Cup 98, jelikož byla obohacena o doplňky související s tehdejším konaným mistrovstvím světa. Od roku 2006 jsou názvy stereotypní, a to FIFA 06, FIFA 07, … až do letošního vydání, které nese překvapivě název FIFA 20.
Když jsem byla malá, nedokázala jsem pochopit, proč hra, která je vydána v roce 2011, nese ve svém názvu číslo následujícího roku. Důvod je velmi prostý, možná už ho i víte. Je to proto, že EA Sports mají nejaktuálnější fakta a novinky zahrnuté již předběžně. To znamená, že přestupová okna jsou již uzavřená, nikdo už nemůže přestoupit do jiného klubu, to až zase později. Hra je velmi aktuální.
hraní FIFY
Na obálce letošního čísla je belgický hrotový útočník Eden Hazard, který z anglické Chelsie přestoupil právě v letošním letním období do madridského velkoklubu Realu Madrid. Wayne Roonie, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, to jsou jména, která zdobila oficiální vydání v předchozích letech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close