Na státnice z angličtiny vás připraví pomaturitní studium

Když se řeknou státnice z angličtiny, mnoho z nás si představí, že je to zkouška, kterou se na vysokých školách ukončují studia. To byste také měli pravdu. Je tu však také Státní jazyková zkouška (SJZ) na úrovních B2 a C1, tedy úrovni základní a všeobecné.

Pokud se proto rozhodujete, jak strávíte následující rok, přemýšlejte o pomaturitním studiu, které představuje nejintenzivnější a nejefektivnější přípravu na Státní jazykovou zkoušku. Chcete vědět více? Tak čtěte dále. Řekneme vám vše o státnicích i pomaturitním studiu angličtiny.

Obrázek1

Státní jazyková zkouška z angličtiny

Státnice můžete skládat ze dvou jazykových úrovní, a to základní B2 a všeobecné C1. Tato úroveň je sjednocená se společným evropským rámcem, proto je úspěšné složení SJZ srovnatelné s jinými mezinárodními certifikáty.
A co musíte během skládání zkoušky prokázat? Klade se důraz na vaše schopnosti porozumění napsaného textu, tvořit text, poslouchat nahrávky rodilých mluvčí, správné využití gramatiky ale i slovní zásoby. Pokud tuto psanou část zvládnete, projdete k ústní části, ve které komise ověřuje vaši dorozumívací schopnost a znalosti daných témat.

Připravte se na státnice v pomaturitním studiu

Na to, abyste se připravili na státnice z jazyka potřebujete opravdu intenzivní kurz angličtiny. Právě proto je pro tento účel ideální jednoleté pomaturitní studium, během kterého studenti zaznamenávají největší pokrok. Je to dané tím, že se učíte 20 vyučovacích hodin týdně, takže je dost času na procvičování všech aspektů jazyka.

Obrázek2

Skvělým benefitem je také status studenta, který platí pro všechny, kteří nastoupí do studia ihned po maturitě. Je to proto skvělá příležitost pro ty, kteří si chtějí rapidně zlepšit jazyk a také o něco prodloužit studentská léta.
Právě v pomaturitním studiu celý rok směřujete ke složení SJZ, takže vás vidina certifikátu bude skvěle motivovat. Připravovat na složení vás budou lektoři, kteří se na ni specializují už několik let a vědí, kde jsou největší úskalí.

K čemu se vám bude státnice z angličtiny hodit?

Státní jazyková zkouška z angličtiny je cenný oficiální dokument o tom, jaké máte jazykové znalosti. Může se vám proto hodit při přihlašování na vysokou školu, ale i při samotném studiu (získáte body k přijímačkám navíc nebo vám mohou uznat některé jazykové předměty).

SJZ je také jasný důkaz o vašich znalostech a schopnostech, který můžete využít při hledání zaměstnání jako skvělou položku v životopisu. Znalost jazyka otevírá dveře do světa, takže se vám bude hodit zkrátka kdekoliv.

Obrázek3

Tak co? Chtěli byste složit Státní jazykovou zkoušku z angličtiny? Pokud se na ni chcete připravovat opravdu efektivně, přihlaste se do pomaturitního studia angličtiny. Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradíme a nastíníme možnosti studia!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close