Nejoblíbenější psí hračky

Ať máte doma neposedné štěně, psího puberťáka nebo aktivního seniora, všichni psi jsou po celý svůj život tak trochu děti. Jejich oblíbenou činností je tedy hra v různých formách. Ať už je váš mazlíček typický „gaučák“ nebo je to zapálený sportovec, nezapomínejte mu občas dopřát i obyčejnou přetahovanou nebo aportování. Tady je hitparáda psích hraček, které jsou úplnými novinkami nebo jsou už prověřené časem.

Uzel je oblíbencem v mnoha psích domácnostem a dalo by se říct, že je to už zavedená stálice. Hračka je velmi jednoduchá – jedná se o lano s jedním nebo více uzly a střapatým koncem. Existuje v mnoha různých modifikacích, od malinkých uzlíčků pro ta nejmenší plemena, jako jsou například čivavy až po pořádně velké a tlusté uzly ze silného provazu.

Kromě velikosti můžete pro svého kámoše vybírat taky různé tvary, osmičky, lana s tenisákem na konci, se kterým se dá dobře házet, s okem na konci a podobně. A samozřejmě jsou k dostání taky v různých barvách.

Házedlo míčku je důmyslný vynález pro ty z nás, kteří tenisák hodí sotva pár metrů před sebe a psa máme u nohou, než stačíme mrknout. Na zahnuté, asi půl metru dlouhé tyči, podobné lžíci k nazouvání bot, je na konci mistička, do které se vkládá míček.

S házedlem tak dosáhnete vyšší rychlosti a také vzdálenosti hozeného míčku, takže se pes pořádně proběhne a vy si nenamůžete ramena. Je ale potřeba si pro hru vybrat dostatečně velký prostor, aby se vám nestalo, že trefíte náhodného běžce.

Pokud si chcete se svým psem taky zasportovat, pořiďte si měkké pěnovéfrisbee. To létá odlišně než klasický míček a psovi se tedy dobře chytá i ve vzduchu, ze země jde oproti tomu psím čumákem zvednout těžko. Létající talíř také létá pomaleji a v závislosti na poryvech větru mění svou dráhu, proto psy mnohem více baví ho honit a chytat. A když trochu natrénujete, můžete pak začít se sportovním Dog Frisbee.

Novinkou mezi hračkami pro psy je Puller! Jde o kruh z unikátního materiálu, který vyhovuje psím zubům a dásním a nepoškozuje je. Je velmi odolný, ale zároveň lehký, takže si ho pejsek může sám na procházku nosit, například na krku. Vyrábí se v různých velikostech podle velikosti psa, takže se nemusíte bát, že by jím váš malinký společník třeba proskočil.

A proč je to tedy tak žhavá novinka? S kruhem se mohou psi přetahovat, lze jím házet nebo ho využít jako výcvikovou pomůcku a také k různým psím sportům.

Close