Vhodná hra pro všechny generace

Pokud vás už nebaví dnes již klasické počítačové či mobilní hry, možná byste mohli zkusit něco jiného. Docela velké popularitě se těší i únikové hry.

Vhodná hra pro všechny generace

I dnešní generace třicátníků, když vzpomínají na své dětství, vzpomínají hlavně na Play station a počítače. A to tehdy byly ještě hry poměrně v plenkách. Dnes je situace úplné jiná a herní průmysl je už dávno o několik světelných let před průmyslem filmovým, alespoň se týče zisků. I přesto, že se dnes produkují tituly mnoha žánrů, je nutné zmínit, že největší popularitu mají akční hry, takže jestli máte rádi spíše přemýšlivé hříčky, příliš mnoho možností ani dnes nemáte, tedy alespoň ve virtuálním světě.

Řešte záhady

V tom našem reálném se ale najdou pro vaši šedou kůru zábavné možnosti, jak ji pořádně potrápit. A nemusíte si s tím lámat hlavu sami. Escape room https://www.enigmaescape.cz/ je relativně náročnou hříčkou a je vhodné mít s sebou více lidí. Přeci jen, víc hlav víc ví.

Ve velkých městech

Velkou nevýhodou escape roomu je, že se musíte přemísťovat přímo na místo určení. Není možné tuto hru hrát kdekoliv se vám zamane ale pouze na místech, která jsou k tomu připravena. A je pravdou, že taková možnost ve vašem blízkém okolí být nemusí. Ovšem únikové hry jsou k dispozici většinou v každém trochu větším městě, minimálně tedy alespoň v krajské metropoli. Můžete tak touhu po intelektuální zábavě skloubit třeba s menším výletem. Někdo takhle pořádá túry na hory, jiný chodí po památkách. Vy se svými si přijedete zahrát.

Užijte si hlavolamy

Časový limit

Nemusíte se obávat toho, že by vám to zabralo dlouhé hodiny. Každá úniková hra se v mnoha detailech liší, ale jedno mají společné, a sice časový limit. Ten je nastaven obvykle na jednu hodinu, ale můžete narazit i na delší hry, respektive kratší hry. Záleží hlavně na obtížností úkolů a počtu účastníků. Ti se mohou skládat ze všech věkových generací, snad až na ty úplně nejmenší, kteří by asi při řešení hádanek a hlavolamů nebyli příliš nápomocní. Jedná se hlavně o logickou záležitost, takže fyzické síly v tomto případě nebudete napínat prakticky vůbec.

Close