S hodnotou BMI je třeba zacházet s rezervou

Body mass index neboli ve zkratce BMI BMI kalkulačka je často diskutované číslo. Možná se ptáte, proč tomu tak je? Má to několik důvodů, avšak jednoznačně tím největším důvodem je to, že jde o index tělesné hmotnosti. Co je o tomto indexu běžně známé?

  • Jde o poměr váhy k výšce člověka
  • Jedná se o poměrně zastaralý ukazatel
  • Nedělá rozdíl mezi tuky a svaly

energie na rozdávání

Protože se jedná o statistický údaj, je mnohými zatracován. Pro zdravé osoby, které přiměřeně sportují, tedy nevykonávají vrcholovou kulturistiku, je však tento údaj velmi přínosný. To platí zejména pro osoby, které mají problémy se svou tělesnou váhou. Díky tomu je možné zjistit, jestli je člověk v normě, tedy váha je takzvaně zdravá, případě se jedná o nadváhu nebo dokonce obezitu.

Dnešní době je na obézní osoby bohatá

Je až k neuvěření, jak je dnešní doba bohatá na lidi, kteří jsou zkrátka obézní. Jsou to nejenom starší lidé, ale také děti či velmi staří senioři. Může za to nejenom nedostatek pohybu, ale také nadmíru průmyslově zpracovaných potravin. To všechno jsou částečné nebo úplné důvody, které mohou za to, že lidé vypadají tak, jak vypadají.

ploché bříško

Obezita má samozřejmě negativní vliv na zdraví člověka. Ví to každý, ale kdo s tím něco udělá, pokud má nějaký problém? Pravděpodobně i ve vašem okolí se najdou lidé, kteří mají s obezitou problémy, ale nijak je neřeší. To je ten problém, a proto je třeba vědět o BMI a o tom, co tato hodnota říká. Díky tomu si můžete rychle udělat obrázek o stavu člověka a jeho postavě. Ze zdravotního hlediska nejde přitom o důležitý údaj, avšak pro běžnou orientaci méně informovaného člověka v oblasti výživy a zdraví, se jedná o báječný údaj. S tímto údajem je přitom možné vycházet nejenom při plánování stravy, ale také při lékařských prohlídkách. Nezapomínejte však na to, že v dnešní době jsou přesnější metody, které řeknou, zdali má člověk nadváhu nebo ne.

Close