Vysavač do bazénu může mít mnoho podob

Lidstvo (minimálně toho západního civilizovaného světa) lze rozdělit podle jednoho kritéria do dvou základních skupin. Tím kritériem jsou úklidové práce a ochota či nadšení je realizovat v praxi. Na jedné misce vah jsou lidé, kteří s obrovskou nechutí zvedají „zadek“ z křesla a vytahují vysavač, aby s ním rejdili po koberci, na té druhé misce jsou jedinci, kteří se úklidem živí velmi rádi, baví je to, a úklid v domácnosti a kdekoli jinde považují za něco zábavného, co je naplňuje vnitřním štěstím. Mají zřejmě pocit, že dělají něco záslužného, co je vidět, co má význam, a co ostatní ocení. A mají pravdu, nelze tomu nic vytknout, a to bychom k tomu měli započítat i další bonus – zdravý pohyb.

brýle u bazénu

Patříte-li do té druhé skupiny, nebo se alespoň snažíte z první skupiny do té druhé přesunout, a chystáte-li se domů pořídit bazén, budete se pravděpodobně rozhodovat, jaký vysavač do bazénu Chlorito pořídit. Je to pomůcka zcela nezbytná, chcete-li udržet potřebnou jakost vody (pokud nemáte spadeno na velkou přírodní nádrž se samočisticí schopností vodních rostlin a planktonu).

nohy ve vodě

Bazénové vysavače se dělí do tří základních skupin podle toho, jakou pohonnou jednotkou disponují, a jak moc je vyžadována vaše součinnost. A zde přichází na řadu ono úvodní motto, do jaké míry milujete či nesnášíte úklid. Jste-li vysloveně líní, nebo nemáte čas a energii nato, odsávat každou chvíli ze dna bazénu nečistoty, pořiďte si vysavač robotický, nebo alespoň poloautomatický stroj, připojený k vaší filtraci. Oba dva mají vlastní pohon a vaši součinnost vyžadují minimální.

Pro tu druhou skupinu nabízíme řešení sice jednoduché, levné, ale hlavně účinné. Ruční bazénový vysavač zastane tolik, co jiné typy, je to jen obyčejný nástavec na hadici od filtrace s teleskopickou tyčí a s ním zvládnete totéž, nebo téměř totéž, co s nástavcem na koberci v obýváku.

Close