Vytvořte si vlastní mandalu

Mandaly jsou známé hlavně díky tibetským mnichům. Pro buddhisty představují duchovní cestu a nekonečný božský vesmír. Buddhisté dlouhé hodiny vytváří sypáním složité obrazce, které symbolizují palác pro božstvo. Po dokončení se v něm božstvo usídlí a mniši se k němu modlí. Poté, co obrazec splní svůj účel, vyzvou božstvo, aby opustilo palác a svůj nádherné a pečlivě vytvářené vzory zničí.
 Tvoření mandaly navodí vnitřní klid
Mandaly nepatří zdaleka jen do buddhistického náboženství. Kruhové půdorysy se používaly na posvátné stavby, symbol kruhu chránil vstup do obydlí a byl motivem pro šperky a amulety. Obrazce tvořené kruhovými ornamenty jsou symbolem harmonie a jejich uklidňující sílu můžete využít i dnes. Kreslení je určeno pro ty, kteří hledají cestu sami k sobě, a pro jež je obtížné určité myšlenky vyjádřit slovy. Přenést své myšlenky a emoci na papír dokáže každý a tvoření vám pomůže uspořádat si vlastní nitro.
 Vybarvěte obrazce pastelkami
Zakoupit si můžete už omalovánky s předkreslenými předlohami, ale můžete si je vytvořit i sami pomocí kružítka. Na postup si dopřejte dostatek času a klidu, jen tak na vás bude mít terapeutický účinek. Kruhový obrazec s harmonicky uspořádanými prvky vám umožní zpracovat vlastní emoce a zklidnit mysl. Vyhrazením dostatku času nabije energií. Ponořte se do tvoření a buďte tady a teď.
 Oblíbené mandaly jako tetování
Jak postupovat při kreslení?
Kružítkem namalujte na papír úvodní kruh. Potom beze změny nastavení kružítka vbodněte kamkoli do obvodu kruhu a namalujte vnitřní linku. V bodech protnutí s obvodem kruhu opět zapíchněte kružítko a znovu se stejným poloměrem namalujte další vnitřní linky. Obtáhněte fixem hlavní linie a vygumujte pomocné linky. Obrázek si vybarvěte podle své chuti. Hotový výtvor můžete přenést na sklo nebo látkovou tašku.
 
Hotová mandala přináší energii a pomáhá léčit. Najděte si i po dokončení čas na rozjímání nad obrázkem, bude to mít podobný terapeutický efekt jako její tvoření.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close