Výuka stolování? Jedině chytře!

Každý, kdo má doma nějaké malé dítě, jistě velice dobře ví, že na světě neexistuje nic těžšího, než když má rodič donutit potomka jíst brokolici, dušenou mrkev, nebo jinou potravinu, kterou se prcek zařekl, že v životě nepozře. V naprosté většině případů tento boj odstartuje velký křik, pláč a vztekání. Následně vyčerpaný rodič po půl hodině těžký boj vzdává a mávne nad nesnědenou potravinou rukou a radši ji vyhodí, nebo dojí sám.dítě, které jí
Určitě jste již slyšeli o mnoha „fíglech“, které na děti platí. Někteří rodiče předstírají hlas oblíbené pohádkové postavičky, jiný vesele zpívají. Všechny tyto metody jsou již dávno osvědčené a funkční, nicméně ta nejlepší je, pokud potomek bude jíst z prostírání svého oblíbeného superhrdiny. Věřte nebo ne, ihned se z jídla stane obrovská zábava.
Ideální je, pokud dítě vlastní svůj dětský jídelní stolek se židličkou a dětské dřevěné nádobí Chytraliska. Samozřejmostí je, mít vlastní lžičky, nože, vidličky, hrníčky i talířky (ovšem vše sladěné do designu oblíbené pohádkové postavy). Budete-li takto vybaveni, již nikdy vám stolování nebude dělat problém.
Velkým plusovým bodem je, že pomocí těchto malých talířků se potomek může naučit odměřovat jídlo. Snadno zjistí, kolik potravin když si nabere, mu bude stačit k tomu, aby se plně nasytil a zároveň nepřejídal. Jedná se o velice užitečnou metodu, díky které se samovolně naučí, jak zbytečně neplýtvat jídlem.usměvavé dítě
Nehledě na to, že pokud bude mít dítě vlastní veškeré stolovací zařízení, není problém jej naučit jak správně prostírat a jíst příborem. Budeme-li potomka všem těmto činnostem učit hrou a zábavnou cestou, budou vědomosti přibývat rychlostí blesku.
Velkou výhodou je i to, že veškeré nádobí je zdravotně nezávadné a při jejich používání se z něj neuvolňují naprosto žádné zdraví škodlivé látky – což ocení především milující a pečující rodiče.

Close