Wattpad – staňte se spisovateli i vy!

Stát se spisovatelem je sen všech mladých autorů. Pro lidi, kteří píší poutavé příběhy na různé žánry je samotné psaní skvělý nástroj pro odreagování se od reality. Je samozřejmé, že tato tvůrčí činnost není jen tak pro každého. Každý, kdo to se psaním myslí seriozně hledá možnosti, jak propagovat svou knihu, nebo při nejmenším sérii povídek nebo poezie. Vůbec něco začít psát je, nicméně, věc druhá – a ten nejtěžší krok.
psaní do sešitu
 
Pokud máte zájem publikovat svou knihu nebo její části přímo na internetu, existuje mnoho způsobů, jak to provést. Nejjednodušší metodou je vytvoření blogu. Na tuto webovou stránku, na váš blog, můžete libovolně bez omezení zveřejňovat vaše povídky, či jednotlivé kapitoly knihy. Samotná tvorba blogu je velice snadná. Každý, kdo má alespoň základní povědomí, jak psát na internet to jistě zvládne.
 čtečka knih
Stále populárnější variantou ke sdílení tvorby je server Wattpad. Jedná se o portál, kam přispěvatelé mohou nahrávat svou tvorbu, a to zcela zdarma. Ačkoliv je tento server známý tím, že sem přispívají především mladí lidé, jejichž psaní nedosahuje příliš velkých kvalit, najdou se tady i tací, jejichž texty mají hodnotu, dají se dobře číst a dosahují velkého množství čtenářů.
 
Abyste své „dítě“ mohli vyslat do světa za pomoci této stránky, je nutné si připravit, kromě jednotlivých kapitol knihy, také tzv. „cover“, což je obálka samotného díla, jeho popis a pár klíčových slov, aby vaše dílo bylo snadno k nalezení. Neublíží, když zmíníte pár hlavních postav celého románu. Rovněž je zde potřeba nastavit žánr, pro jakou věkovou kategorii je kniha určena, její jazyk, a mimo jiné i autorská práva. Publikace na tomto místě není nic těžkého. Stačí jen vyplnit pár údajů, nahrát grafickou podobu tohoto spisu, a můžete začít psát.
 fantazie v knize
Co se týče ostatních autorů, vůbec není obtížné zde nalézt kvalitní díla ostatních přispěvatelů, a to v různých jazycích. Samotné kapitoly zde můžete hodnotit a komentovat stejně jako oni mohou reagovat na vaše tvoření. Díky možnosti komentování a hodnocení máte šanci navazovat kontakty s dalšími autory, vytýkat jejich chyby, nebo vzájemně spolupracovat.
 
V poslední době se velice rozrostla oblast fanfikcí, tedy žánru, kde autor mění děj již vydaného díla nebo filmu/seriálu. Většinou zde najdete příběhy, kde mladí autoři zabírají místo hlavní postavy a mění její vývoj k obrazu svému. Jestli chcete prorazit, začněte právě fanfikcí.
 
Wattpad toho nabízí mnohem víc. Díky nově přidané funkci můžete na svých dílech i vydělávat, ale to vyžaduje aktivaci prémiového účtu, se kterým získáte ještě více benefitů.
 
Suma sumárum, tato stránka vám dává šanci zveřejňovat vaše literární díla, propagovat je, a případně z nich ždímat nějakou tu měnu. Je to skvělý nástroj pro autory, kteří chtějí psát texty na různé žánry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close