Adekvátní prádlo a oděv pro sport

Ke sportu bezpodmínečně náleží odpovídající kvalitní obuv. Stejně tak by mělo být samozřejmostí sportovní oblečení. Sportovní oděv by však měl být maximálně pohodlný a plnit i funkčnost v rámci absorbce nejen potu.

Dávno pominula doba, kdy pro veškerou fyzickou aktivitu posloužilo bavlněné triko a tepláky či elastické kalhoty, tj. elasťáky.

Nordic walking

Inovace v rámci materiálu

Dnes na trhu je k dostání pestrý výběr v rámci kvalitního materiálu ohledně sportovního oblečení. Nabídka sortimentu splňuje jak aktuální módní trend, ale především se jedná o efektivnost materiálu. Adekvátní materiál tak plní hned několik funkcí a je prospěšný z mnoha důvodů.

svoboda na vrcholu

Mezi přednosti kvalitního oblečení náleží umožnění dostatku volného pohybu a maximální komfort, tj. prodyšnost a lehkost materiálu. Podstatou je rovněž omezení nadbytečného pocení. Funkční oblečení nejen náležitě odvádí od pokožky pot a vhodně zachovává tělo v nejvhodnější teplotě, aniž by došlo k přehřátí. V tomto směru zkrátka oděv plní důležité poslání a funkční prádlo je adekvátní volbou.

Kvalitní oděv se týká veškeré fyzické aktivity. Nejenom v rámci výkonu vrcholového sportu, ale i v rámci jakékoli outdoorové aktivity, jako je například turistika, rekreační běh, cyklistika apod. Oblečení poskytne v tomto případě i ochranu před deštěm, prochladnutím, atd.

Smysl a výhody kompresního oblečení

Zde se jedná o záměr v podobě zlepšení návratu krve k srdci, překonat snadněji působení gravitace. Posila v rámci kompresí byla zkrátka prokázána a tím tak došlo i k využití pro sport. Kompresní oblečení je velmi populární ve světě, jako je například Austrálie, Anglie či Afrika. Příčinou je využití tohoto druhu oděvu v rámci sportovních disciplín, jako je například fotbal či ragby.

Oblečení má speciální atributy pro důležité oblasti lidského těla daného sportovce, kdy dochází tímto tak k eliminaci svalové únavy či namožení svalů. Kompresní oblečení je neocenitelným prostředkem pro regeneraci i přípravu sportovní aktivity, neboť tak je regulována svalová bolest.

profesionální cyklista

Výhody adekvátního funkčního sportovního oděvu

Kvalitní a správně zvolené funkční prádlo musí odvádět rychle pot z těla. Při nošení je eliminace rizika v rámci prochladnutí. Plní nejlepší efektivitu. Je bez jakéhokoliv nepříjemného pachu. Musí zabezpečit a poskytnout volnost při pohybu. Disponuje lehkostí, odolností proti vodě, vlhkosti, větru apod.


Close