Jsou peníze zlo?


Peníze jsou v dnešní době velice důležité. Určitě to všichni znáte, že musíte platit nájem, potraviny, pojištění, energie a další potřebné věci. Bez peněz to prostě vůbec nejde. Dnešní doba je hodně o penězích. Peníze jsou do jisté míry zlo. Proč? Začínají se stále více rozevírat nůžky mezi lidmi, kteří žijí na okraji bídy a lidmi, kteří mají velký příjem a jsou bohatí. Vzniká tedy velký rozdíl, to není dobře.

 hotovost a kreditka

Peníze jsou tedy velkým svárem lidí. Určitě jste už několikrát slyšeli, jak peníze rozhádají rodinné příslušníky. Mnoho lidí se přestane spolu bavit a už se jejich vztahy nikdy nezlepší, to je velká škoda. Půjčili jste někdy kamarádům peníze? Dostali jste je zpět nebo nedostali a teď se s kamarády nebavíte? Další příklad toho, jak peníze rozdělují lidi. Je smutné, že ne každý si může dopřát všechno a nejhorší je, že lidé, kteří by peníze potřebovali (jsou například vážně nemocni), tak nemají na peníze nárok a od státu nedostanou skoro vůbec nic. Ne každý se může dostat na dovolenou, to je také škoda. Na světě je mnoho krásných míst a každý by měl mít možnost se na ně podívat. Bohužel je to opět otázka financí. Co je nejhorší, tak i ve zdraví je to v dnešní době o penězích. Pokud máte hodně peněz dostanete extra péči, ale pokud takový příjem nemáte dostanete “klasické” ošetření a že byste měli třeba vlastní pokoj, tak to většinou neexistuje. Stejné to máte u nákupu potravin. Proč to tak je? Pokud máte větší příjem, můžete si dovolit kvalitnější potraviny, než pokud si kupujete pouze levné, ne vždy tak kvalitní jídlo.

 

Je potřeba si uvědomit, že ne vždy jsou peníze rozhodující. Uvědomte si, že pokud budete bohatí, tak budete mít spoustu přátel a taky, když se vám bude dařit. Pokud peníze nemáte, najednou už ty lidi kolem sebe nemáte.

 srolované bankovky

Na svoje peníze si dávejte pozor. Snažte se žít tak, ať se máte dobře, ale zároveň se kvůli penězům neužeňte. Z vlastní zkušenosti vím, jak to může dopadnout. Zkolabujete a bude to ještě horší. Pamatujte, že peníze budou dále, ale mi nebudeme. Zkrátka všeho s mírou.


Close