Cesta s dítětem – dá se vůbec užít?

Existuje hodně rodičů, kteří si nechtějí nechat ujít čas dovolené i přes fakt, že mají doma malé dítě. Takoví rodiče si myslí, že vše naplánují tak, aby dítě ani nepoznalo, že není v domácím prostředí. Samozřejmě, že se i cestování dá přizpůsobit tomu, co dítě vyžaduje, ale otázkou zůstává, jestli cesta splní svůj účel a dovolená poskytne hezké vzpomínky.
dovolená s miminem.jpg

Na hlídání moc nespoléhejte

Jestli vás napadla myšlenka, že byste mohli zorganizovat dovolenou s partou vašich známých a přátel, moc si ještě nevyskakujte. Fakt, že vy si na ni přivedete malé dítě ještě neznamená, že se mezi vámi „velkými“ ztratí. Pravděpodobně to bude naopak a bude jen vyčnívat, a pokud si představujete, že budete mít kolem sebe řadu lidí, kteří se vám o něho postarají, abyste si vy s partnerem mohli užít čas jen pro sebe, realita vám vytře zrak. Musíte pochopit, že za dítě i v čase dovolené zodpovídáte vy a nemáte právo požadovat po vašich nejbližších to, aby obětovali svůj čas v době odpočinku kvůli vašim povinnostem.
dítě na lodi.jpg

Nemálo důležitý prvek – počasí

Ať už se vydáte na cestu s miminkem, batoletem nebo větším dítkem, věřte, že počasí musí být něco, co předem promyslíte. Všechny malé děti snáší teplé počasí neboli velká horka špatně a vy se přece nechcete ocitnout v situaci, kdy s nimi proležíte den v posteli z důvodu úpalu a přehřátí organismu. Když už jste se pro dovolenou rozhodli, vyberte alespoň místo, které nenabízí rapidní změnu podnebí, kterou dítě neustojí.

oblečení z druhé ruky.jpg
Předtím, než se vydáte na tuto náročnou cestu a pobyt, položte si otázku, jestli si ho dovedete představit tak, abyste si ho užili se vším všudy – tedy i s malým dítětem, u kterého nikdy nevíte, jak se bude chovat a reagovat. Dovolená to není vůbec nemožná, ale svatou pravdou je, že vyčerpávající určitě. Vždy si ale řekněte, že to, co zvládnete doma, s tím se poperete i na dovolené. A pak se určitě povede tak, abyste na ni nezapomněli a hezky na ni vzpomínali!

Close