Proč zvolit právě venkovní žaluzie

Tepelná izolace
Prvořadým důvodem, proč si je lidé pořizují, je tepelná izolace vůči slunečním paprskům. Víte dobře, co Slunce dokáže, a když jej vpustíme do nechráněné místnosti ve dnech tropických veder, máme ze života doslova peklo. Vnitřní žaluzie sice místnost dostatečně zatemní, ovšem vytváří spolu s vyhřátým okenním sklem tepelný článek, který ještě zesiluje průchod tepla do místnosti. Klimatizace a ventilátory pak jedou na plný výkon, přitom docela zbytečně.
venkovní žaluzie.jpg
Výrobky na míru
Stejně jako u vnitřního stínění, se ty venkovní vyrobí vždy přesně podle individuálního požadavku. Mohou se montovat jak do rozestavěné novostavby, tak i na dokončenou fasádu. Velikost, barvu a materiál lamel si zákazník volí podle předloženého vzorkovníku, ideální je vypůjčit si několik barevných lišt a vyzkoušet je přímo u vašeho domu. Lamely mohou být tvarované buď do profilu písmene C, nebo S.

Ovládací systém
Naklápění lamel a stahování žaluzií lze provádět jednak ručně (na kliku po ozubených převodech ovládacího mechanismu), nebo využít elektrický pohon. Na trhu jsou buď elektromotory hřídelové na manuální spínač, nebo motory na dálkové ovládání s RTS přijímači.
světlo na žaluziích.jpg
Designový prvek
Podle vzorových staveb a fotografií lze sladit venkovní žaluzie s každým typem objektu. Praktické využití nachází u soukromých i komerčních budov, ostatně, vídáme je takřka denně ve městech, aniž bychom na ně zaměřili pozornost. Málokdy se totiž stává, že by byly kýčovité a rušily estetický dojem, většinou je vnímáme jako něco přirozeného, co do prostředí dokonale zapadá.

Otevřené okno
Otevřené okno nikterak nebrání pohybu žaluzií, to je ostatně výhodou externí stínící techniky, která není závislá na pohybu okenních křídel. Můžete tedy optimálně větrat podle potřeby a zároveň být odstíněni od slunečních paprsků.

Jedna delší žaluzie na více okenních křídel
Tuto zásadní výhodu si uvědomíte tehdy, když jediná venkovní konstrukce zastíní více menších oken, nebo křídel. Na trhu jsou i žaluzie mimořádně velkých rozměrů např. pro francouzská okna a větší zasklené plochy.

Snadná údržba
Jistě si dokážete představit, jak náročná je očista vnitřních žaluzií. Ty venkovní jednoduše sklopíte do svislé polohy a opláchnete je jarovou vodou pomocí houby, nebo hadříku. Nakonec je stačí propláchnout zahradní hadicí, nebo vysokotlakým čističem. Špína jednoduše steče na zem, což by u vnitřních žaluzií šlo provést jen stěží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close