Mýty o dietách aneb Co je správné pro vás?


Dnešní moderní stravovací návyky se doslova hemží experimenty a rozumíme, že ani vy nechcete zůstat stranou. Co se týče prověřování různých dietních směrů a způsobů, jak svůj jídelníček přizpůsobit potřebám svého těla, nejrozšířenější období je bezesporu léto. Je to doba, kdy všichni z nás určitým způsobem bilancujeme naše dosavadní chování a zacházení se svým tělem a hledáme nějakou variantu, která pro nás bude ideální nejen teď, v době plavkové sezóny, ale i do budoucna, proto, abychom se cítili dostatečně fit a zdraví.

ovoce a zelenina

Zdraví je důležité zmínit v souvislosti se všemi dietami a novotami v této oblasti. Mnohdy se totiž lidé domnívají, že jsou tyto dvě stránky od sebe oddělené, ale měli bychom mít k našemu organismu větší pokoru a více poslouchat to, co nám naše tělo signalizuje. A ve vztahu k dietám to platí obzvlášť. Pokud se v rámci našich pokusů setkáme s nevolnostmi, trávicími nebo zažívacími obtížemi, měli bychom se poradit s nutričním terapeutem a ideálně přerušit danou dietu, aby se naše tělo odpočinulo. Nebo tyto komplikace můžeme brát jako signál, že daný dietní směr pro nás nebude to pravé.

Co se týče mýtů o dietách, jednoznačně nejvíce převládající v naší společnosti je přesvědčení, že dieta se automaticky rovná restrikci v příjmu potravy. To je velmi chybné pojetí samotného pojmu dieta. Dietní opatření bychom si měli vykládat spíše jako způsob, jak změnit naše dosavadní stravovací návyky. Ve většině případů je tato změna nutná k tomu, abychom jednou provždy vyřešili naše zdravotní problémy, snížili svou tělesnou hmotnost v případě nadváhy nebo naopak zvýšili hmotnost v případě podváhy. Důvodem může být i touha po nutričně vyváženém jídelníčku, nebo nějaký stravovací restart, který nám pomůže nalézt pro nás to pravé.

smetanová zmrzlina

Pak samozřejmě existují různé mýty týkající se toho, že dieta znamená omezení všeho. Naopak ve většině případů se jedná o navýšení příjmu. Stejně tak jako dieta nerovná se jeden konkrétní přístup ke stravě. Způsobů je hned několik a je ideální si vyzkoušet různé příjmy potravin, abychom přišli na ideální variantu pro nás a naše tělo. Vyzkoušet můžete zpočátku třeba nízkosacharidové stravování nebo bílkovinovou dietu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close