Práce za volantem jako životní styl

Jestli máte práci, která obnáší sedět několik hodin za volantem, pravděpodobně jste více na cestách než doma. Cestování v dodávce, autobuse nebo v kamionu, je však natolik náročné, že se to dá pokládat za styl života než za samostatnou práci.
červený kamion

JAKÉ VÝHODY PŘINÁŠÍ?

I když se může zdát, že je to pro řidiče úmorné a vyčerpávající, najdou se i jisté výhody, které jsou s tímto druhem práce spojené:
1.     Cestování po světě– jestli vaše jízda vede až za hranice, můžete se podívat na spoustu míst, které byste jinak neměli šanci poznat.
2.     Přehled o lokalitách– později už nebudete potřebovat navigaci, díky tomu, že získáte přehled o tom, kam máte jít a kde se nacházíte.
3.     Finanční ohodnocení– zpravidla jsou dálkoví řidiči placení více než dobře. Vysoký plat jim má do určité míry vynahradit to, že jsou doma opravdu jen minimálně.
4.     Čas na přemýšlení– svým způsobem, máte možnost být několik hodin sami a přemýšlet nad různými věcmi, které vás trápí nebo jich musíte vyřešit.
5.     Klid a samostatná práce– nutno říct, že v běžném zaměstnání, kdy máte kolem sebe nespočet lidí a vedení za zády, byste takovou „pohodu“, jakou máte v autě určitě nezažili. Nebo alespoň klid.
Lidi, kteří vedou styl života za volantem, jsou si všech výhod samozřejmě vědomi. Ovšem najdou se i nedostatky, které taková práce přináší a někdy se může zdát, že převyšují veškerá pozitiva.
řidič kamionu

NEVÝHODY NEUSTÁLÉHO JEŽDĚNÍ

Mnoho řidičů z povolání, bojuje s psychikou, která dává za volantem zabrat. Co považují za největší překážku a proč je tento druh práce náročný?
1.     Únava a vyčerpání– i když prakticky celý den nebo noc sedíte, nemůžete se přestat soustředit na vše, co se kolem vás děje. Váš mozek tedy pracuje na plné obrátky a bere vám to spoustu energie.
2.     Minimální kontakt s rodinou– jedna z největších negativ, se kterými se můžete potýkat v případě, že doma máte rodinu. Mnohdy se totiž dostanete domů pouze na pár dní v měsíci. O to těžší je pak skutečnost, že prakticky nevidíte vyrůstat vaše děti a nemáte k sobě jako rodina, tak blízko.
3.     Komplikovaná dopravní situace– často se stává, že provoz na silnici je pomalý nebo uvíznete většinu cesty v koloně. Pak vám samozřejmě čas utíká pomaleji a někdy se stává, že přepravované zboží nestihnete na místo dopravit včas.
Jestli se pro povolání řidiče rozhodnete, musíte počítat se vším, co sebou taková zodpovědnost a životní styl přináší.

Close