Turecko a kultura


Kultura je tady opravdu pro každého. Pokud i vy máte rádi kulturu, tak já se vám ani nedivím. Například já se svou kamarádkou obě moc rády chodíme za kulturou. Ale hlavně do jiných měst. Naše město, kde jsme se obě dvě narodily, tak máme už úplně celé prochozené. Víme, kde, co je, známe každý obchod anebo každou kulturní akci, která je na každém rohu. Samozřejmě, že se nám naše kultura v našem městě líbí. Tohle ano, tohle vůbec nepopírám, ale třeba nejlepší kultura je podle mě v Praze. Tam je toho tolik, že je stále co objevovat. Proto si myslím, že lidé, kteří třeba jsou z malého města anebo z vesnice, které jsou daleko od Prahy, tak je logické, že potom budou vyhledávat jiná města.

Turecká káva mi moc chutná.

Taková města, kde nebydlí a která jsou opravdu hodně daleko. Já právě s kamarádkou bydlíme obě dvě na vesnici, tady opravdu nic není. Ani v okolních městech, ale ty už máme stejně ochozené a víme, kde, co je. A to už by byla nuda, abychom to viděly podruhé. Takže jsme si řekli s kamarádkou, že budeme zkoumat celou Prahu a řeknu vám, že je to opravdu prima. Moc se nám tam líbí, už jsme tam dvakrát byly v kině a také v divadle a moc rády obcházíme i obchodní centra. Líbí se mi, když si tam můžeme dát nějakou luxusní kávu. Já mám totiž ráda kávu, a tak mě baví vždycky obcházet různé kavárny a podobně.

Praha je opravdu krásné město.

Také jsme jednou s kamarádkou byly v Řecku. Tam jsme také obcházeli kulturní dědictví a musím uznat, že i řecká káva je opravdu perfektní. Ještě doteď se mi o ní zdá. Řecká káva opravdu krásně voní a přijde mi, že je silná. Když jsme potom s kamarádkou ještě byly v Turecku, tak vám řeknu, že ta káva je opravdu lahodná. Také nám jí v restauraci dávali z takové podivné typické konvičky, která je typická opravdu pro Turecko. Musím uznat, že je to opravdu skvělé. Jaká kultura mě ale v Turecku nenadchla? Tak to je to, že tam měli extra slazený čaj. To se nedalo ani spolknout. 

Close