Sobotní pořád stejná „píseň“/“tanec“ dokola

Už několik let po sobě se 2 velmi známé české televize perou v sobotní večery o co nejvyšší sledovanost. Spousta lidí se těší na podzimní večery, protože venku se brzy stmívá, začíná být chladno a zima a proto trávíme mnohem více času doma. V sobotu večer se obvykle toužíme odreagovat, odpočinout si s rodinou a jako kulisu si velmi často vybereme sledování televize.

Už několik let po sobě nastává na podzim úplně stejná událost. Na TV Nova začne nová série zábavního pořadu Tvoje tvář má známý hlas a na České televizi zase začne amatérská taneční soutěž s českými celebritami StarDance, když hvězdy tančí.
Tanec, tancování

Po celý týden v televizi nedávají téměř nic koukatelného, jsou tam samé kriminálky, nekonečné seriály a různé rádoby reality show, které mají od reality tak daleko, že se na toto science-fiction nemůže nikdo koukat.

Pak přijde sobota a tyto televizní stanice, TV Nova a Česká televize, nenapadne nic lepšího, než dát ten nejočekávanější pořád právě na sobotní večer. Proto se už několik let po sobě stává, že jdou tyto 2 pořady pravidelně proti sobě.

Oba začínají ve stejný čas a lidé se tedy musí rozhodnout, jakému pořadu dají přednost. Někdo dá přednost zpěvu a Ondřejovi Sokolovi a někdo raději upřednostní tanec a Marka Ebena s Terezkou Kostkovou.

Nepřijde Vám to trochu škoda, že nutíte diváky se takto rozhodnout? Samozřejmě je to konkurenční boj, kdy se obě televizní stanice snaží dosáhnout nejvyšších čísel sledovanosti, ale myslíme si, že v tomto případě zvolily špatnou taktiku.
Zpěv, mikrofon

Nebylo by jednodušší, kdyby šel každý z těchto pořadů v jiný den a v tento den dosáhnul svého maxima mezi všemi televizními kanály?

Možná to jednou české televize napadne a upřednostní přání diváků a nebudou stavět tolik podobné pořady proti sobě ve stejný den a ve stejný čas. Divák by to jednotlivým televizím vrátil svou sledovaností.


Close