Knihy, které stojí za to přečíst, aneb návrat k povinné četbě

V tomto článku se poněkud vrátíme k povinné četbě. Nemá asi cenu rozebírat, kdo povinnou četbu skutečně přečetl, kdo se tak pouze tvářil u maturity anebo kdo se ani tvářit neobtěžoval… I pokud jste těmi vzornými případy, které všechny knihy vzorně přelouskali, jistě jste už polovinu děje zapomněli, a proto pro Vás máme drobné osvěžení!pohádková kniha
1984
Orwellovská klasika by měla být naprostou povinností. Orwell se soustředil především na tak zvaný antiutopický žánr, který se bezesporu projevil právě v tomto románu z 20. století. Děj románu a jeho téma zná snad každý, zajímavé však je, že byl napsaný v roce 1947. Orwell jako jeden z mála nepodlehl poválečné euforii a optimismu. Jeho román má dodnes co říci, možná ještě více než kdy předtím.
Malý princ
Zde trochu zvolníme a vrátíme se k nostalgickým vzpomínkám na Malého prince od francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéry. Příběh opuštěného letce, který se v poušti setkává s Malým princem je asi pět každému znám. Zvláštností této knihy však je, že dospělému čtenáři dá často mnohem více než tomu nedospělému. Proč tomu tak je? Jak to, že nás Exupéryho moudrost znovu udiví, pokaždé když si jeho dílo čteme. Pro zajímavost nutno dodat, že nedávno vzniklo i velmi povedené filmové zpracování této knihy.staré knihy
Harry Potter
Někteří z Vás možná ještě nezažili dobu, kdy se knihy z cyklu Harryho Pottera dostali až na seznam povinné četby, ale vězte, že tam skutečně je. Jakákoliv kniha z pera J. K. Rowling jistě stojí za přečtení, doporučujeme však začít hned prvním dílem Harryho Pottera, jelikož je velmi pravděpodobné, že budete chtít v četbě pokračovat.
Doufáme, že se k některému z těchto děl v dohledné době dostanete a uděláte si na četbu čas, ať již jste zmíněné tituly kdysi četli, či nikoliv. Jakákoliv z těchto knih jistě stojí i za opakovanou četbu.

Close