Upravte si oblečení na míru suchým zipem

Je známo, že příliš upnuté oblečení nepříjemně svírá, a může vyvolávat i psychické problémy. Kdo naopak dává přednost volnému stylu, oděvům vzdušnějším a lehčím, bude v tomto směru ve výhodě. Podstatné však je, aby nám kalhoty nepadaly a rukávy u bundy nepřelézaly přes zápěstí, což je v každodenních situacích, zejména při pohybu, značně nepříjemné. Představte si, že přenášíte oběma rukama papírovou krabici a vtom se vám tepláky svezou ke kolenům, a vy o ně zakopnete. Komická situace a mnohdy i nebezpečná, které se však dalo předejít. Vsaďte na inteligenci suchého zipu https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/suche-zipy.

bodlák - princip suchého zipu

On ve skutečnosti sám o sobě suchý zip inteligentní není, to se týká jeho tvůrce. Od tohoto úžasného vynálezu uplynula již pěkná řádka let a pořád nám má co nabídnout.

Tepláky v pase – když si koupíte tepláky, třeba značkové a z kvalitního materiálu, mívají obvykle v pase šňůrku, případně gumu. U volnějších střihů je šňůrka nutností, jenže ta zdaleka nenaplní vaše představy o praktičnosti. Může se totiž snadno stát, že je šňůrka příliš tenká a přetrhne se. Anebo vás zařezává v pase, když potřebujete, aby tepláky opravdu nepadaly. Anebo potřebujete rychle odskočit na toaletu a šňůrka se při rozvazování zatáhne na dva uzly a než je nervózně rozvážete, počůráte se. Tohle se vám se suchým zipem v pase nestane, ten upnete přesně, jak potřebujete, pružně jej kdykoli povolíte či utáhnete a nezklame vás ani pod vodou, pokud potřebujete takto upínat třeba plavky nebo kraťasy.

dětská obuv se zapínáním na suchý zip

Rukávy – totéž, co dovede suchý zip v pase u tepláků, zvládne u rukávů bund, mikin či kabátů. U špičkových outdoorových modelů bund se s tím setkáte běžně, tak proč něco takového nemít u oděvů, které nosíte denně. Proč si neustále kasat rukávy, když si myjete ruce, a mezitím vám to vykasání spadne a rukáv zapatláte mýdlem?

Close