Úrovně vztahů

Vztahy jako takové mívají obvykle úrovně, dle kterých poznáte, jak vážný vztah je. Jak rychle se dostanete na tu kterou úroveň, se liší případ od případu. Občas to trochu připomíná počítačovou hru, protože s každou další úrovní je vztah obvykle náročnější, a postoupit na další úroveň vyžaduje jistou míru snahy. Jaké tedy úrovně jsou?

Seznamování

První úrovní každého vztahu je seznamování. Obvykle to začíná randěním, romantickými zprávami a telefonáty. V páru se snažíte jeden druhého lépe poznat, a právě tento začátek bývá nejpříjemnější, a nejzábavnější, protože je před vámi dlouhá cesta, a spousta tajemství, která je třeba odhalit. V této fázi ještě nebývá vztah tolik oficiální, a k tomu, abyste pokročili dál, je potřeba porozumění z obou stran.

západ slunce

Poprvé

Druhou úrovní obvykle bývají všechna ta poprvé. První držení za ruku, první polibek, první milování. Všechna tato poprvé jsou předcházena velkým očekáváním, a pokud stojí za to, jistě na ně nezapomenete. Pokud vám oběma na vztahu záleží, obvykle se budete snažit, aby ta poprvé stála za to.

Oficiality

Sice jste stále na začátku, ale váš vztah už se stal něčím oficiálním. Lidé ve vašem okolí už vědí, že patříte k sobě. Může jít o představení přátelům a rodině, rovněž pak veřejné akce, kde si s sebou berete partnera jako oficiální doprovod, mnohdy jde i o maličkosti, jako potvrzení vztahu na vašich sociálních sítích, spolu s romantickými fotografiemi.

Společný prostor

Už se tak trochu znáte, a nějakou tu dobu již tvoříte pár. Jistě už jste jeden u druhého párkrát přespali, nyní si však u partnera ponecháváte osobní věci, nebo si je nechává on u vás. Vytváříte si tak společný prostor, kde trávíte čas spolu. 

společné vaření

Čas vedle sebe

Trávit čas jeden u druhého už je pro vás přirozené. A tak se učíte trávit čas nejen spolu, ale i pouze vedle sebe. Jeden z vás si například čte, zatímco ten druhý uklízí, nebo pracuje. Ačkoliv se může zdát, že už se spolu nudíte, je to vlastně dobrý krok, protože to znamená, že už o sobě mnohé víte, a umíte čas trávit po svém, aniž byste tak omezovali druhého.

Další poprvé

V této fázi vztahu už začínají další poprvé, která už se tak nějak odvíjí od situace. Může to být poprvé, kdy si jeden před druhým bez souzení uprdnete, necháte druhého starat se o vás v nemoci, a pomalu začínáte plánovat první společně bydlení. Ano, plány do budoucna už jsou v této fázi vztahu důležité. Nebraňte se jim, jinak váš vztah bude stagnovat.

Rutinní hádky

A zde začínají první rutinní hádky o tom, že jeden z vás neumyl nádobí, je nepořádný, příliš mnoho času tráví prací, a spousta dalších nezajímavých hádek, které jsou však neskutečně důležité. Tím, že druhému řeknete, co vám vadí, má možnost svůj postoj změnit. Zde si můžete ujasnit, zda směřujete stejným směrem, nebo bude na čase se rozejít.

Happy end

A nastal čas na happyend, tudíž společný dospělý život. Je na čase se rozhodnout, zda se chystáte strávit zbytek života po boku druhého, ať už svatbou a dětmi, nebo společným cestováním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close