Jak zklidnit mysl pomocí hudby?

Čím zklidnit roztěkanou mysl? Hudbou, ale tou správnou!

Dnešní doba je hektická a tlačená na výkon. Není proto divu, že někdy toho už máte dost. Energie dochází a jste více a více podrážděná. Je důležité si toto uvědomit a netlačit na sebe. Pomyslně se zklidnit, omezit aktivity, které nejsou zcela nutné a naopak zařadit relaxační techniky, které vám budou prospívat. Kromě pití zklidňujících čajů a čichání k levanduli pro vás máme ještě jeden tip. A totiž poslouchání hudby, ale ne jen tak ledajaké. Rozhodně tím nemyslíme, abyste si v autě pustila rádio a věřila, že to vás zklidní. Jde o hudbu s frekvencí 432Hz.

Výhody: hudbu můžete poslouchat v každé volné chvilce, pořiďte si sluchátka a poslouchejte ji před spaním, při vaření, během venčení pejska a tak dále.

sluchátka

Proč zrovna 432Hz?

Dnešní hudba je laděná do tónu 440Hz, což je frekvence která má negativní dopady a citlivé osoby může nepříjemně ovlivňovat. Kdežto hudba naladěná na 432Hz je harmonická intonace přírody.

  • pomáhá zklidnit tělo i mysl
  • podporuje kreativitu
  • spojuje tělo a vědomí s přírodou
  • uvolňuje negativní energie a stres
  • je vhodná pro hluboké meditace
  • regeneruje duševní zdraví

Tato příjemná, klidná hudba dokáže ovlivnit nejen psychiku, ale i vnitřní funkce jako krevní tlak, zpomalení srdečního rytmu a podporu trávení.

Známí velikáni hudební historie jako Mozart i Verdi skládali hudbu naladěnou na frekvenci právě 432Hz.

žena

Co ještě tato hudba umí?

Je dokázáno, že hudba o frekvenci 432Hz uvolňuje serotonin, dopamin a endorfiny. Toto trio má velmi pozitivní vliv na naše zdraví a dokonce pomáhá předcházet úzkostem i depresím. Lépe tak zvládnete stresové situace a zlepšíte koncentraci i pozornost.

Tip: hudbu poslouchejte před spaním a zajistíte si tak hlubší a kvalitnější spánek.

Každý den poslouchejte alespoň chvilku hudbu naladěnou na frekvenci 432Hz a sledujte, co to s vámi udělá.

Close