Je feminismus špatný?

Když se řekne slovo feminismus, každý si hned představí protivnou feministku, která bojuje za práva žen a odsuzuje muže, protože přece ti mají mnohem víc práv než ženy a vždycky ženám v přechozích letech a v minulosti vládli. Ovšem feminismus má úplně jiný význam, a to se dozvíte v následujících řádcích.

feminismus

Kdysi v minulosti byla ženám zapírána různá práva, třeba dost dlouho neměly ženy právo volit, nebo například pracovat v mnoha zaměstnáních. Kdysi dávno, nyní možná ještě někde na světě v zaostalých zemích, bylo postavení žen nastaveno na titul „žena v domácnosti“ kde v rodině vydělával peníze muž, byl hlavou rodiny, živil jak ženu, tak děti a žena se starala o domácnost, vařila muži, starala se o děti a uklízela. To byla celá náplň krátkého a zároveň dlouhého dne ženy. Pak se situace mírně pozměnila a ženy chodily do práce, třeba do továren, protože tam bylo potřeba mrštných prstů a precizní práce, nebo také praly, uklízely či vařily. Tudíž se mužům „snížil hřebínek“, protože do té doby se muži v domácnosti cítili jako ti nejvíce potřební, protože přece vydělávali peníze a živili rodinu. Ovšem jakmile peníze vydělávala už i žena, pohled se trochu změnil. Stále však byly ženy obsazovány pouze do těchto zmíněných pozic a některá zaměstnání byla pro ženu zakázaná. Také například kalhoty nesměly nosit, to nosili jen muži. Pak přišlo opět zlepšení a ženy mohly dělat lepší práce za více peněz. Ono do této doby nemohly ženy ani studovat, proto nemohly mít dostatečné vzdělání na lepší práci. S příchodem možnosti studovat se zlepšily i nabízené pozice pro ženy. Ženy i dostaly právo volit.

žena

Tato dlouhá historie k dnešní rovnosti, která možná ani rovnost není, je opravdu děsivá. A stále existují jakési rozdíly mezi ženami a muži, které se ve společnosti udržují. Jsou proto na světě ženy, které chtějí mít stejná práva pro muže i pro ženy. A nemusíme si je rovnou představit jako kyselé ženské, které vypadají jako chlap. Tyto ženy, a to je zásada feminismu, bojují ale třeba i za to, aby se domácí násilí na mužech, týrání mužů, popřípadě další trestné činy spáchané na muže ženami začaly více řešit. Není tedy pravda, že je feminismus něco špatného.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close