Nikdo na celém světě už dnes není soběstačný. Každý musí tu více a tu méně využívat to, co si sám nedokáže vytvořit a co tedy musí získat od ostatních, a aby mu to byli ti, kdo tím oplývají, ochotni poskytnout, musí se za to adekvátně zaplatit. A to naprosto logicky penězi.

Peníze by v tomto směru bylo možné považovat přímo za dar seslaný z nebes. Jenže vzhledem k tomu, jak se věci mají, je lze považovat i za dar danajský. A to proto, že peníze sice skýtají značné možnosti, ale to jedině v situaci, kdy je člověk má. A jak je každému z nás dobře známo, nejednou se peněz nedostává, ne každý jich má tolik, kolik potřebuje.

finance EU

A jak se žije tomu, komu peníze došly a dalších se jen tak nedočká? Pochopitelně to není žádná sláva. Ba je to nejednou spíše úplná ubohost či zoufalství. Protože na to, že někomu došly peníze, nebere jeho okolí ohledy, to, že je někdo v tísni, věřitele či poskytovatele všeho možného nezajímá. Platit se prostě musí, nebo…

Nebo co?

To už také známe nebo si to aspoň dokážeme domyslet. Ten, kdo nemá peníze, musí oželet třeba i všechno nepodstatné, ovšem nejednou i to, bez čeho se dost dobře nedá žít. A ani to někdy nestačí k dosažení vyrovnaných financí.

finance eura

A když tak někdo svoji finanční situaci nezvládá, musí si nejednou zažádat o půjčku. A ten, kdo je na tom ekonomicky skutečně zle a nechce mrhat svými silami a přicházet o iluze, sází na nebankovní sektor. Protože nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru se získává daleko snáze než jiné půjčky. Samozřejmě za předpokladu, že žadatel vlastní nemovitost, kterou by mohl dát do zástavy, protože bez nemovitosti to u žádné hypotéky nejde.

Když se tu někdo za půjčku zaručí zástavou nemovitosti, může docela snadno získat až sedmdesát procent její odhadní ceny, a tuto sumu pak může vracet třeba i po dlouhých třicet let. Což je určitě atraktivní nabídka, zejména vezmeme-li v potaz, že tu uspěje i ten, kdo by jinde neměl naději a nedostal nic.

Close