Nezávadná voda

Koupání v bazénu je zábavou nejen pro naše nejmenší, ale také pro nás samotné. Hlavně v parných letních dnech několik temp v chladné vodě dokáže člověka dokonale osvěžit. Je však potřeba dávat si pozor na to, v čem zrovna plaveme. Není totiž voda jako voda. Pokud se vám bude zdát kalná nebo dokonce zapáchající, určitě do ní nelezte a samozřejmě to zakažte i svým dětem. V takové vodě se nejspíše rozmnožily bakterie nebo řasy, které mohou mít na zdraví člověka velice negativní vliv. Dokáží však také poničit i bazénové příslušenství. Z těchto důvodů je vhodné zničit všechny nezvané návštěvníky pomocí osvědčených metod.
opalování na nafukovačce

Vločkování

Ze všeho nejdříve je nutné odstranit pevné nánosy, které se na hladinu dostaly většinou pomocí větru. Aby je bylo možné nabrat do síťky, je nutné je nejprve spojit, jinak by to bylo velice pracné. K tomu slouží speciální vločkovače, které pevné nečistoty slučují. Ty se pak dají snadněji nabrat buďto výše zmíněnou síťkou, nebo vysát bazénovým vysavačem. Něco je navíc schopen pojmout i pískový filtr.
tvář nad hladinou

Dezinfekce

Odstraněním pevných nečistot celý proces čištění teprve začíná. Je třeba se také vypořádat s mikroskopickými organismy, které mohou také způsobovat zakalení vody, ale zároveň negativně působit i na zdraví. Bakterie a spol se dají zničit nejefektivněji pomocí chlorovaných přípravků v podobě tablet nebo prášku. Kdo nemá s chlórem příliš dobré zkušenosti, může využít kyslíkovou dezinfekci, která je sice dražší, ale na druhou stranu daleko méně dráždivá. Při ničení bakterií rovnou můžete vyrovnat i pH vody. Není to nic složitého. Stačí použít jednoduchý test a když na něm nevyjdou hodnoty v rozsahu 6,8 – 7,2, je nutné použít příslušné chemické přípravky. Kyselá ani zásaditá voda nejsou pro bazén nic dobrého, zvláště pak pro jeho kovové části. Navíc ani vaše kůže takovou vodu příliš neocení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close