Že už bujným vousům odzvonilo? Omyl, ženy po nich pořád touží

Přestože se už mluví o tom, že doba vousatá pomalu končí, ženy mají jasno. Nic jiného neudělá muže mužem, tak jako zarostlá tvář. Stále si tedy nechte strojky zavřené na zámek. Dámy a slečny nejdou zvědavé na hladce oholené tváře ve stylu manekýnů. Preferují vousáče nejen pro dlouhodobé vztahy ale i krátkodobé románky. Podle vědeckých studií v nich vzbuzují pocit vyspělosti a dominance. A to je něco, co na něžné pohlaví z pohledu evoluce zkrátka funguje. Plnovous udělá z každého cucáka pravého chlapa. Nechce se vám čekat rok na pořádný porost na bradě? Nevadí! Zaujme i obyčejné strniště.
Holení břitvou
 
Další studie rozšiřuje oblíbenost u dam dál. Tvrdí, že vousáči jsou v kolektivu oblíbenější. Působí totiž zodpovědněji a otcovštěji. Mají větší respekt.
 
Je tedy s podivem, že známý deník Wall Street Jurnal přišel s informací, že vousy přestaly být trendy. Za důvod označil, že už nejsou něčím výjimečným. Staly se natolik oblíbenými, že je má skoro každý. Je tedy pravdou, že knírů, plnovousů a strnišť přibylo. Na druhou stranu, když se podíváme na slavné herce jako Brad Pitt, George Clooney, Bradley Cooper, Ben Affleck – vypadali někdy lépe než teď? Ve své holobradé éře těžko. Dokud se dámám nezmění vkus, tak budou vousatí gentlemani stále v kurzu.
Vousatý muž s brýlemi
 
Chlapský porost navíc přináší i další výhody, nejen atraktivitu. Málokoho by napadlo, že může sloužit jako prevence rakoviny kůže. Umí totiž zastavit více než 90 % slunečních paprsků. Vaše pleť bude navíc pomaleji stárnout. Vrásky a pigmentové skvrny očekávejte až ve vyšším věku. Pokud vynecháte holení, budou vám méně zarůstat chloupky. Tím pádem můžete zamávat akné a také jizvičkám od používání holítka. Zapomeňte také na podráždění z vody po holení, která je plná vysušujícího alkoholu. 
Vousy fungují také jako lapač nečistot, což poznají zvláště astmatici a alergici. Na podzim a v zimě zahřeje, takže žádná chřipka nehrozí.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Close